شناسه : 5794
ش., 03/11/2017 - 07:04
نویسنده : adminazsh
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان آذربایجان شرقی:

حفظ روحیه انقلابی گری و رصد و پیشگیری از نفوذ در ابعاد مختلف باید مورد توجه ویژه قشر حقوقدان باشد

مجمع عمومی بسیج حقوقدانان آذربایجان شرقی در سال 95 و آخرین جلسه شورای عالی اندیشه و همفکری سازمان در سال 95 برگزار گردید.

مجمع عمومی بسیج حقوقدانان آذربایجان شرقی در سال 95 و آخرین جلسه شورای عالی اندیشه و همفکری سازمان در سال 95 برگزار گردید.

در این جلسه دکتر عزیزی بهروز، مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان در سخنان خود گفت: «در سطح بین المللی سران ممالک مواضع رهبر معظم انقلاب را رصد می کنند و اذعان دارند که رهبر ایران از روی حکمت سخن می گوید و چون قول عبث از انسان حکیم سر نمی زند پس وقتی انسان حکیم سخنی بگوید در آینده اتفاق می افتد.

مقام معظم رهبری در چند سخنرانی اخیر چند محور را تاکید داشته اند که ما نیز در قالب قشر حقوقدان باید این منویات را مدنظر داشته باشیم و برای آن ها تلاش نماییم.

دو محوری که باید مورد توجه ویژه ما باشد : 1- حفظ روحیه انقلابی و انقلابی گری: در سال های اخیر، بارها و بارها مقام معظم رهبری در صحبت های خود با مراجع، نهادها و اشخاص مختلف به بحث حفظ روحیه انقلابی گری تاکید کرده و باز هم تاکید دارند. در عرصه هایی که عقب مانده ایم به این دلیل است که روحیه انقلابی نداریم. وقتی روحیه انقلابی نباشد نتیجه نمی گیریم. شاخصه های انقلابی گری هم در فرمایشات حضرت آقا وجود دارد از جمله: اهل شجاعت بودن، اهل اقدام و عمل، گره گشا بودن، امیدوار بودن، در بن بست گیر نکردن و ...

در دادگستری، مشاوره های حقوقی، حقوق شهروندی، دفاتر اسناد و ... در هر حوزه ای که فعالیت داریم نیازمند عمل انقلابی هستیم .

2- بحث نفوذ را حضرت آقا بارها و بارها در سخنرانی های خود ذکر کرده اند. نفوذ در ابعاد مختلف شخصی- جریانی- اقتصادی- فرهنگی- امنیتی و ...

حضرت امام خمینی (ره) در صحیفه نور جلد 21 فرموده اند: زمانی که دشمن از حربه ارعاب و تهدید نتیجه نگرفت به نفوذ روی می آورد.

در مراکز مختلف حقوقی و قضایی و ... باید به هوش باشیم تا نفوذ صورت نگیرد و باید رصد کنیم که اگر نفوذی قرار باشد صورت گیرد، دشمن از کجا نفوذ خواهد کرد و روزنه های نفوذ را ببندیم و از نفوذ جلوگیری کنیم.»

 

در این جلسه مسئولین کانون های تبریز و شهرستان های استان حضور داشتند و ضمن ارائه گزارش، مشکلات موجود را نیز مطرح کردند. 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید