بازدید علمی و جلسه هم اندیشی

بازدید علمی از پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی

در بازدید علمی و جلسه هم اندیشی جمعی از بسیجیان حقوقدان استان با رئیس پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مطرح شد: تقریبا تمامی آسیبهای اجتماعی در پزشکی قانونی نمود پیدا می کند.

دکتر بهرام صمدی راد رئیس پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی در بازدید علمی و جلسه هم اندیشی با جمعی از بسیجیان حقوقدان استان مطرح کرد:

تقریباً تمام آسیب های اجتماعی در نهایت در پزشکی قانونی نمود پیدا می کند. ضعف نهاد فرهنگی در پزشکی قانونی به شکل اعتیاد، طلاق و .. دیده می شود، کوتاهی قسمت های مختلف به شکل تصادفات و مرگ و میر ناشی از تصادفات ملاحظه می گردد، کوتاهی اداره کار و سایر قسمت ها را به شکل حوادث شغلی می بینیم. هر کوتاهی و آسیبی که در جامعه دیده شود نتیجه آن در پزشکی قانونی ملاحظه می شود. روی این اصل پزشکی قانونی جایی است که شاخص ها را نشان می دهد، هر زمان یک شاخصی بالاتر رفت، حتما باید بدانیم که در مجموعه ذیربط کم کاری صورت گرفته است.

نکته ای که وجود دارد این است که در تمامی این آسیب ها گروهی که واکسن آموزش خانوادگی و فرهنگی به آن ها تزریق شده در امانند. یعنی به عنوان مثال آقا یا خانمی که برای طلاق به این نهاد مراجعه می کند و یا در زمینه اعتیاد به اینجا مراجعه می کند از افرادی که اعتقادات عمدتاً مذهبی درستی دارند و فردی که ساختار خانوادگی درست دارد بسیار به ندرت مشاهده می شوند، به عبارتی تعدد نهادهای فرهنگی که وجود دارد منجر به یک بی نظمی شده است. همه فکر می کنند که کار خودشان را انجام می دهند ولی جایی که همه این نهادها را جمع کند و برنامه ریزی نماید، مدیریت نماید و درست و صحیح پیش برود شاید دیده نمی شود.

 

در این نشست صمیمانه بعد از پرسش و پاسخ و هم اندیشی، از تمامی قسمت های پزشکی قانونی بازدید به عمل آمد و دکتر بهرام صمدی راد به همراه پزشکان و سایر همکارانشان توضیحات هر قسمت را ارائه نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.